O mně

Tao, které lze postihnout slovy, není věčné a neměnné tao; jméno, které lze pojmenovat, není věčné a neměnné jméno.  -  Lao-c’

Vše se mění a stejně tak i já. Je mnoho slov, kterými se můžu popsat, ale vždy to bude popis nepřesný, pomíjivý.

Od dětství se zajímám o přírodu. V mládí jsem byl chovatel terarijních zvířat. Tato záliba nakonec vyústila ve studium SOŠ veterinární. Během studia jsem se podrobně seznámil se "živočišnou výrobou", což mě nakonec dovedlo k vegetariánství a později k veganství.

V průběhu puberty jsem se začal podrobněji zabývat zvířetem, které jsem do té doby příliš neřešil a v podstatě ani nechápal. Jednalo se o Homo sapiens. Tento zájem mě několik let držel, až to vyústilo ve studium sociologie a andragogiky na UPOL. Pod vlivem filosofie, teologie a mladistvého idealismu jsem nabyl dojmu, že mým posláním je pomáhat lidem. Několik let jsem tak pracoval v sociálním sektoru s různou klientelou (fyzicky a mentálně postižení, duševně nemocní, bezdomovci). Nakonec došlo k vyhoření. Zbavil jsem se představy, že společnosti něco dlužím a začal jsem se starat sám o sebe. To postupně vedlo k přesunu do světa informačních technologií, kam jsem vstoupil původně jako správce webu, později SEO konzultant a specialista online marketingu. I to mě po několika letech omrzelo a tak jsem prohloubil své znalosti o programování se specializací na Drupal. Jako Drupal vývojář pracuji od roku 2015. Informační technologie mě stále baví a stále se snažím učit další technologie.

Rekreačně se věnuju pěstování rostlin se specializací na sukulenty, palmy, banánovníky a bonsaje. Mé duchovní směřování je silně ovlivněno taoismem a zenovým buddhismem. Dalším mým koníčkem jsou bojová umění, zejména ta čínského původu.

Jsem štastně ženatý a mám úžasnou dceru.